duminică, 26 iunie 2022
Agentia Descopera Delta Dunarii
Agentia Descopera Delta Dunarii
Agentia Descopera Delta Dunarii
Agentia Descopera Delta Dunarii
Agentia Descopera Delta Dunarii
AcasăInformatii utileTarife transport pasageri NAVROM - Delta Dunarii

Tarife transport pasageri NAVROM – Delta Dunarii

Tarife practicate de catre NAVROM pentru transportul de pasageri in localitatile din Delta Dunarii cu navele clasice si navele catamaran incepand cu data de 01 iunie 2015

RELATIADist. KmNAVA CLASICANAVA CATAMARAN
Tarif subventionat (lei)Tarif nesubventionat (lei)Tarif subventionat (lei)Tarif nesubventionat (lei)
TULCEA – SULINA7117.0046.0026.0056.00
TULCEA – PARTIZANI144.0018.007.0020.00
TULCEA – MALIUC277.0024.0010.0026.00
TULCEA – GORGOVA319.0030.0014.0024.00
TULCEA – CRISAN4710.0032.0015.0038.00
CRISAN – CARAORMAN144.0018.00
CRISAN – MILA 23144.0018.00
TULCEA – SFANTU GHEORGHE8118.0048.0027.0060.00
TULCEA – BALTENI DE SUS257.0024.0010.0026.00
TULCEA – MAHMUDIA297.0024.0010.0026.00
MAHMUDIA -SFANTU GHEORGHE5213.0038.0019.0050.00
TULCEA – PERIPRAVA10320.0054.0030.0064.00
TULCEA – PATLAGEANCA114.0018.007.0020.00
TULCEA – CEATALCHIOI237.0024.0010.0026.00
TULCEA – PLAUR329.0030.0014.0034.00
TULCEA – PARDINA4510.0032.0015.0038.00
TULCEA – TATANIR5913.0038.0019.0050.00
TULCEA -CHILIA8017.0046.0026.0056.00

* Tariful subventionat se aplica (conform HG 595/2000) persoanelor care au domiciliul stabil, care au locul de munca sau care desfasoara activitati in localitatile din Delta Dunarii si municipiul Tulcea, in baza documentelor doveditoare.

    • tarifele au TVA inclus
  • pe navele rapide nu este permis transportul de marfuri
  • bagajele de mana care depasesc 30kg/persoana se taxeaza cu 0.62 lei/kg

Sursa NAVROM SA

Incepand cu data de 02.05.2019 biletele se pot achizitiona si online.

ARTICOLE DIN SECTIUNE

VA RECOMANDAM

7 COMENTARII

  1. Care este programul navelor de la Tulcea la Crisan si invers si cum se pot cumpara (rezerva) bilete , pentru perioada 10- 14.06.2019 ?

Comments are closed.

ARTICOLE RECENTE

Noul cuantum al amenzilor in Delta Dunarii – proiect Hotarare de...

0
Ministerul Mediului, Apelor si Padurilor a publicat pe site-ul sau proiectul de Hotarare a Guvernului privind actualizarea cuantumului amenzilor prevazute la art. 13 din Legea...